JAK ŠEL ČAS
Klasická žárovka

DŘÍVE


Klasické žárovky tu s námi byly po mnoho desetiletí. Sice více hřály než svítily, dlouho nevydržely, byly však levné a měly příjemné světlo.

Výběr žárovky byl jednoduchý, všechny žárovky o stejném příkonu svítily stejně, a tak bylo jasné co nás čeká, když jsme si takovou žárovku přinesli domů.

Úsporná žárovka

NEDÁVNO


S úspornými žárovkami se situace zkomlikovala. Nespornou výhodou byl fakt, že spotřeba proudu s nimi rapidně klesla, avšak po rozsvícení se často začala odehrávat jednoaktovka "Čekání na úsporku", neboť doba potřebná k plnému rozsvícení žárovky byla neúnosná.

I výběr žárovky se zkomplikoval, neboť obaly žárovek se začaly hemžit jmény jako Lumen, Kelvin apod. Závěrečná dějiství se odehrávala v domácnostech, kde se uzavíraly sázky, jak bude nově zakoupená úsporná žárovka svítit.

LED žárovka

NYNÍ


LED žárovky se rozhodly tuto situaci změnit. Nejenže jsou ještě skromnější při spotřebě proudu, ale také svítí okamžitě jako klasická žárovka, mnohem déle vydrží a můžeme je zapínat a vypínat, jak se nám zachce.

Bohužel, Kelvin s Lumenem nezůstali osamoceni. Naopak, přibrali do party ještě další kolegy, takže napětí, jak bude žárovka svítit, je před prvním rozsvícením přetrvávajícím jevem v mnoha domácnostech. A s tím by vám mohl pomoci náš E-shop, kde u každé LED žárovky máte srovnání s klasickou žárovkou.


6 FAKTŮ O LED ŽÁROVKÁCH